Background Image

E-moc-ja

E-moc-ja

Emocja oznacza ruch, wstrząs (z łac. emovere- poruszyć). Według definicji to „stan znacznego poruszenia umysłu, świadome lub nieświadome silne, względnie nietrwałe, gwałtowne uczucia (stany afektywne), poprzedzone jakimś wydarzeniem i ukierunkowane.

Emocje mają niezwykły potencjał do wykorzystania, jednak pod warunkiem, że nie będziemy rozpatrywać ich w kategoriach dobrych lub złych.

Co jest ważne w wiedzy o emocjach:

  • nie decydujemy o przeżywaniu emocji i odbieramy je automatycznie, ale możemy nauczyć się pracować nad nimi,
  • nazywając własne emocje, możemy nauczyć się rozpoznawać, co sygnalizują i jaki jest ich przekaz,
  • kontakt z własnymi emocjami i świadomość własnych uczuć pomaga nam rozpoznać cudze uczucia, odczuwamy wówczas empatię wobec innych i możemy utożsamić się uczuciowo z innymi.

Pracownia Rozwoju Osobistego E-MOC-JA powstała w trosce o człowieka: zarówno dziecko jak i dorosłego. Chcemy podejść do każdego w sposób holistyczny: uświadomić emocje i ich wpływ na jako życia oraz zadbać o zdrowie i sprawność fizyczną.

Rozwój osobisty to proces ciągły i zadanie na całe życie. Dobrze przeprowadzony pozwoli na szybsze odnalezienie się we współczesnym świecie, zrozumienie jego funkcjonowania oraz potrzeb.
Nasza Pracownia prowadzi zajęcia kształtujące inteligencję emocjonalną, bowiem jak podaje najnowsza nauka, emocje mają największy wpływ na jakość naszego życia. 
W efekcie tych działań:

  • zaczniesz zauważać nowe możliwości,
  • będziesz lepiej radził sobie z problemami (w domu, pracy, a dzieci - w przedszkolu, szkole)
  • lepiej zrozumiesz własne JA i odkryjesz jego potencjał

Słowem kluczowym naszych działań jest: E - MOC - JA, a najważniejszy cel upatrujemy we wzmocnieniu "mocy" we własnym "ja".
Naszym dążeniem jest, by każdy, kto tego chce mógł w pełni wykorzystać swój potencjał, uzmysłowił sobie swoje zalety, zrozumiał swoją wartość i nabrał przekonania, że jest jedyny, niepowtarzalny i niezbędny w świecie.

E-moc-ja
E-moc-ja
E-moc-ja
E-moc-ja
E-moc-ja
E-moc-ja
E-moc-ja
E-moc-ja
E-moc-ja
E-moc-ja
E-moc-ja
E-moc-ja
E-moc-ja
E-moc-ja
E-moc-ja
E-moc-ja

Przejdź do góry strony